Ryzyko Sztuki

Niecodzienny projekt ze światowym producentem instrumentów perkusyjnych Roland Meinl. W pracowni Ryzyko Sztuki tworzyliśmy obraz malowany ręką dzieci z placówki wychowawczej inspirowany congami „Deep Sea” przysłanymi specjalnie dla nas przez niemieckiego producenta! Obraz trafił do siedziby zarządu firmy Roland Meinl w Gutenstetten w Bawarii.

Kontynuacją wydarzenia było, wraz z artystą malarzem Mariuszem Mikołajkiem, stworzenie pracowni muzyczno-malarskiej w jednym z wrocławskich domów dziecka. Projekt zakończony został plenerem arte-terapeutycznym „Twój dom jest w Tobie” w Poronin Suche. W ścisłym kontakcie z przyrodą dzieci intensywnie malowały obrazy, tworzyły własne instrumenty perkusyjne. Na zakończenie obozu przygotowaliśmy wernisaż namalowanych dzieł, bębniarski koncert oraz przedstawienie teatralne, na które zaprosiliśmy okolicznych mieszkańców i artystów.