Oferta dla Edukacji ( przewiń w dół )

4D Enter
Bach to Africa Game
Dźwięki Ciszy
Orkiestry Bębnów
Wykłady i Prelekcje
Rytmologia
Ryzyko Sztuki

4D Enter

Program rozwijania osobowości oraz "kluczowych kompetencji miękkich" kierowany do rad pedagogicznych, dyrektorów szkół, szkolnych psychologów, pedagogów, tutorów, wychowawców, nauczycieli. Gama 7 szkoleń wykorzystujących wiedzę i techniki z zakresu samopoznania, świadomości ciała, neuronauki, emocji, komunikacji, pracy zespołowej, muzyki oraz rytmu. Wspierających pracę zawodową uczestników, jak również wielowymiarowy rozwój dzieci-młodzieży, wpisując się w profilaktykę uzależnień.

4D Enter to 7 warsztatów odpowiadających gamie wyzwań dzisiejszego świata:

 • rytm
 • ciało
 • emocje
 • cisza
 • ja
 • ty
 • my
Zapraszamy Zofia Dzik i Piotr Gospodarczyk

„Bach to Africa” unikalna gra edukacyjna

Wymiar muzyczny.
Bach to Africa to autorska metoda, metafora, zabawa rytmiczna wprowadzająca dzieci-młodzież-dorosłych w świat muzyki, pozwalająca zrozumieć i doświadczyć muzykę w oryginalny sposób, przygotować każdego do gry na dowolnym instrumencie, każdą grupę-klasę do stworzenia własnej rytmicznej orkiestry.

Wymiar integracyjny.
Bach to Africa to również zabawa integracyjna na szczególne posiedzenia rad pedagogicznych, konferencje edukacyjne.

Wymiar edukacyjny.
Gra:

 • w unikalny sposób wspomaga procesy nauczania innych przedmiotów pobudzając i rozwijając współpracę dwóch półkul mózgowych, wyobraźnię, kreatywność
 • uczy wyczucia postawy własnego ciała, świadomego ruchu
 • kształtuje umiejętności słuchania, koncentracji uwagi, uważności i wrażliwości na innych
 • uczy pracy zespołowej pozbawionej elementu rywalizacji oraz odpowiedzialności za własny w nią wkład
 • stymuluje do mądrego przekraczania własnych stref komfortu
 • pomaga pozbywać się negatywnych przekonań o sobie samym, odkryć sens, pasję, własne brzmienie, rolę i talenty.
 • rozbudza zainteresowania muzyką, innymi kulturami, ucząc szacunku i otwartości na świat.
Dowiedz się więcej

Orkiestry Bębnów

Orkiestry Bębnów to przygody w krainie instrumentów etnicznych, warsztaty dla dzieci, młodzieży i rodziców podczas których wszyscy muzykują na bębnach oraz najciekawszych instrumentach perkusyjnych wszystkich kultur świata. Spotkamy na nich kukubarany, grzechotniki, małpy i psy dingo. Przeżyjemy morską burzę, obudzimy podwodne stwory. Nauczymy się rytmów z Afryki, Ameryki, Azji. Zagramy Rock, Afro, Hip Hop i Sambę. Poznamy prawdziwą mowę bębnów. Dzięki unikalnej zabawie rytmicznej zamienimy się w Orkiestrę i zagramy wspólnie niezapomniany koncert!

Walory zabawy:

 • integruje każdą grupę i wyzwala radość
 • rozbudza zainteresowania muzyką
 • przekonuje, że każdy z nas jest muzycznie utalentowany
 • rozwija wyobraźnię i kreatywność
 • w oryginalny sposób promuje wartość słuchania i współpracy
 • ucząc postawy twórczej, szacunku do przyrody, do innych kultur oraz otwartości na świat.
Dowiedz się więcej

najpiękniejsze Dźwięki zaraz po Ciszy

Warsztat prezentuje uczestnikom oryginalne zabawy z dźwiękiem, ciszą, instrumentami perkusyjnymi, ciałem, zmysłami i przyrodą; wspomagające wyciszanie, uważność, koncentrację uwagi dzieci-młodzieży-klasy, obniżając poziom stresu, hałasu, napięć. Zabawy pomagające odkrywać wartości ciszy, słuchania, wypowiadanych słów oraz uwrażliwiać na piękno i dobro otaczającego nas świata. Opracowany z myślą o radzeniu sobie ze stresem, natłokiem zadań, bodźców, presją sukcesów oraz tempem i hałasem współczesnej cywilizacji.
Najpiękniejsze dźwięki ciszy to również warsztaty prowadzone pod kątem kształtowania i rozwijania przydatnych umiejętności:

 • odpoczynku, świadomości ciała, radzenia sobie z emocjami
 • spotykania się z samym sobą, nauką refleksyjnego myślenia,
 • tworzenia dobrych relacji do samego siebie-ludzi-świata.
Dowiedz się więcej

Rytmologia. Szkolenia z arteterapii

Warsztat wprowadzający uczestników w doświadczenie rytmu angażując cztery wymiary człowieka ciało, emocje, intelekt, ducha. Podczas warsztatu poznamy unikalne zabawy/metody rytmiczno-muzyczne wykorzystujące myślenie poprzez metaforę, proste instrumenty perkusyjne oraz pracę zespołową grupy. Warsztat przebiega wg rytmu inspiracja-imitacja-improwizacja-innowacja. Podczas warsztatu położymy akcent na:

 • rozwijanie własnej rytmiczności-kreatywności-efektywności
 • wykorzystanie poznanych metod/gier w prowadzeniu codziennych zajęć z dziećmi/młodzieżą
 • wykorzystywanie warsztatu pod kątem kształtowania-rozwijania inteligencji wielorakich, kompetencji miękkich/społecznych.
Dowiedz się więcej

Wykłady i prezentacje

Wykorzystując wieloletnie interdyscyplinarne doświadczenia oferuję wykłady-prezentacje wokół tematów:

 • Rytmologia czyli rola i znaczenie rytmu w muzyce, wychowaniu, rozwoju, życiu człowieka.
 • Rytm Kreatywności 4i : od inspiracji, przez imitację, improwizację, do innowacji.
 • Muzyka która wszechstronnie rozwija. Praktyczne, dostępne dla każdego, wielowymiarowe zastosowanie muzyki w powszechnej edukacji dzieci i młodzieży. Wykład połączony z interaktywnym koncertem.
 • Pedagogika ciszy. Wykorzystanie metafory, przyrody, kontemplacji w procesach edukacyjno-wychowawczo-rozwojowych. Wykład możliwy z o. Maksymilianem Nawarą OSB prowadzącym ośrodek medytacji chrześcijańskiej przy klasztorze Benedyktynów w Lubiniu.
 • 5 kluczowych kompetencji lidera-menadżera-ucznia przyszłości. Rytm-Ciało-Emocje-Refleksja-Zarządzanie Wykład możliwy z Zofią Dzik Prezes Fundacji Humanites.
 • Kim jestem? Sztuka poczucia własnej wartości, pasja i wolność w profilaktyce uzależnień. Wykład możliwy z malarzem Mariuszem Mikołajkiem.
 • Mądrość ciała w edukacji. Wykład możliwy z Matejem Matejka.
Dowiedz się więcej

Ryzyko Sztuki

Ryzyko Sztuki to projekty edukacyjne i artystyczne " na styku" sztuki, zabawy, edukacji i odpowiedzialności społecznej biznesu. Docieramy ze sztuką wszędzie tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Nasze realizacje:

 • pracownia muzyczno malarska "Twój Dom jest w Tobie" oraz niezwykły obóz arteterapeutyczny w Poronin Suche dla dzieci i młodzieży z wrocławskiego domu dziecka.
 • warsztaty muzyczno-plastyczne dla dzieci i rodziców przebywających podczas leczenia choroby w oddziale hematologii i onkologii dziecięcej we Wrocławiu, prowadzone z pracownikami firmy Mercedes-Benz
 • pierwszy w Polsce międzynarodowy projekt malarski "Kids Guernica"
 • Budujemy Miasto Sztuki projekt kierowany do kibiców podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Wrocław 2012
 • warsztaty muzyczno-plastyczne dla uczniów i uczennic LO nr 1 we Wrocławiu, zakończone wernisażem "dźwięcznych obrazów"
 • obraz malowany ręką dzieci z placówki wychowawczej inspirowany congami „Deep Sea” przysłanymi specjalnie dla nas przez niemieckiego producenta. Obraz trafił do siedziby zarządu firmy Roland Meinl w Gutenstetten w Bawarii.
Dowiedz się więcej
Ryzyko Sztuki

Pentatonic Game

Jak bawić się w grę?